متال

سَوَتیج (به انگلیسی: Savatage)

سَوَتیج (به انگلیسی: Savatage) نام یک گروه پروگرسیو متال آمریکایی است که در سال ۱۹۷۸ میلادی توسط دو برادر یعنی جان و کریس اولیوا در فلوریدا آمریکا تاسیس شد. گروه بعد از انتشار آخرین آلبوم خود در سال ۲۰۰۱ غیر فعال شد و از ۲۰۰۲ به بعد هم در هیچ اجرای زنده‌ای دیده نشد اما در عوض تمرکز اعضای گروه بر روی پروژه موازی یعنی ترنس سیبرین ارکسترا متمرکز شده‌است.

جان و کریس اولیوا اولین گروه خود را با نام آواتار از باقیمانده اعضای گروه‌های تاور و الینس در سال ۱۹۷۸ راه انداختند. پس از یک ملاقات در خانه اولیوا و اجرای موسیقی استیون واکلز هم به گروه آنها پیوست. گروه سه نفری آنها برای چندین سال مشغول به نوازندگی در بارها و کلاب‌ها در تامپا فلوریدا بودند. در سال ۱۹۸۱ کیث کولین نوازنده گیتار باس به آنها ملحق شد. در سال ۱۹۸۳ گروه آواتار به خاطر مسائل حقوقی مجبور به تغییر نام شد و نام سوتیج از ترکیب دو کلمه آواتار و سویج (Savage) انتخاب شد.

آثار اولیه گروه با نام جدید سوتیج بسیار تحت تاثیر آثار گروه‌هایی چون جوداس پریست، آیرون میدن، بلک سبت و دیپ پرپل به نظر می‌رسد که با عناصری از اسپید متال همراه شده‌است. اواخر سال ۱۹۸۶ پس از ضبط چهارمین آلبوم گروه، کیث کولین تصمیم به ترک گروه گرفت و جای خود را به جانی لی میدلتون داد. از سال ۱۹۸۷ تاکنون جانی تنها عضو گروه‌است که نامش در تمامی آلبوم‌ها به چشم می‌خورد.

سالهای میان ۱۹۸۷ تا ۱۹۹۳ را دوران طلایی سوتیج می‌دانند. در ۱۹۸۷ گروه توانست آلبوم موفق خود با نام Hall of the Mountain King را منتشر کند و با انتشار این آلبوم نام سوتیج بر سر زبان‌ها افتاد. همچنین گروه اولین موزیک ویدئو خود را برای آهنگی با عنوان آلبوم در همین سال منتشر نمود. آنها تا سال ۱۹۹۴ موفق به ضبط ۸ آلبوم شدند.

About shahram

No information is provided by the author.

1 Comment

  1. maryam

    mer30 :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>